مقالات

کاربردهای سوربیتول

Application-of-sorbitol-cover

در مقاله ی قبل به طور کامل در رابطه با سوربیتول و خواص و عوارض آن صحبت کردیم حال با کاربردهای این ماده بیشتر آشنا می شویم با ما همراه باشید.

کاربردهای سوربیتول

سوربیتول به دلایل مختلفی یک الکل قندی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

  • کاربرد در صنایع غذایی و دارویی
  • موجب کاهش فشار خون می شود.
  • کاربرد در پزشکی
  • کمک به درمان یبوست
  • در انواع شکلات های بدون قند مورد استفاده قرار می گیرد.
  • باعث کاهش مشکلات دهان و دندان می شود.
  • در شیرین کردن آدامس های بدون قند مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد سوربیتول در صنایع غذایی

سوربیتول در صنایع غذایی

سوربیتول در صنایع غذایی

 الکل های قند اغلب در غذاها و نوشیدنی ها به جای شکر سنتی استفاده می شود تا محتوای کالری آنها کاهش یابد. سوربیتول حاوی تقریباً دو سوم کالری قند سفره است و حدود 60 درصد شیرینی آن را فراهم می کند.

 این شیرین کننده اغلب به غذاهایی که برای افراد مبتلا به دیابت به بازار عرضه می شود، اضافه می شود.استفاده از این ماده به این دلیل است که در مقایسه با غذاهایی که با شیرین کننده های سنتی مانند قند سفره تهیه می شوند، هنگام خوردن تأثیر بسیار کمی بر سطح قند خون دارد.

همچنین این ماده به طور کامل در روده کوچک شما هضم نمی شود. آنچه از ترکیب باقی می ماند از آنجا به روده بزرگ منتقل می شود و در عوض تخمیر می شود یا توسط باکتری ها تجزیه می شود و در نتیجه کالری کمتری جذب می شود.

در واقع، سازمان غذا و دارو (FDA) تشخیص داده است که الکل های قندی مانند سوربیتول ممکن است برای سلامت دهان مفید باشد. این بر اساس مطالعه‌ای است که نشان داد سوربیتول ممکن است خطر پوسیدگی را در مقایسه با قند سفره کاهش دهد.

در نهایت این ماده به تنهایی به عنوان یک ملین برای مبارزه با یبوست استفاده می شود. هیپراسموتیک است، به این معنی که آب را از بافت های اطراف به روده بزرگ می کشد تا حرکات روده را تقویت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *