مقالات

مواد شیمیایی آزمایشگاهی

مواد شیمیایی

یک لحظه دنیا را بدون مواد شیمیایی تصور کنید آیا این موضوع امکان پذیربود؟!

پاسخ قطعا خیر است!

از آن جایی که محلول های شیمیایی در تمامی صنایع دنیا حرف اول را می زند و از همیت بسیار بالایی برخوردار است، کاربرد این محلول ها در صنایع مختلف و نقش کلیدی آن به هیچ وجه انکار کردنی نیست. و یک جزء جدا نشدنی در دنیای امروز می باشد.

منظور ما از محلول های شیمیایی، محلولی با یک ترکیب مشخص است. محلول های شیمیایی در واقع به موادی گفته میشود که از طریق سنتز شیمیایی به دست آید.

این مواد توسط شرکت های تولیدی، سنتز و تولید می شود و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

شیمی رو ، قصد دارد در این مقاله به طور خلاصه موارد مصرف و کاربرد این مواد را در صنایع مختلف شرح دهد:

موارد مصرف مواد و محلول های شیمیایی آزمایشگاهی:

مواد و محلول های شیمیایی از جمله مواد بسیار پر کاربرد در تمامی صنایع به خصوص صنعت دارویی میباشد. اکثر صنایع در تولید و ساخت محصولات خود از مواد و محلول های شیمیایی استفاده می کنند.

کاربرد محلول های شیمیایی به دو دسته تقسیم  می شود:

  1. صنایع دارویی و بهداشتی
  2. سایر صنایع

کاربرد مواد و محلول های شیمیایی در صنایع دارویی و بهداشتی:

در صنایع دارویی محلول های شیمیایی که استفاده می شود از نظر عناصر و ساختاری که در آن ها به کار رفته با محلول هایی که در صنایع غیر دارویی استفاده می شود متفاوت می باشد. چون محصولات بهداشتی غذایی و دارویی مستقیماً با سلامت انسان مرتبط هستند. بنابراین در این صنایع باید از موادی استفاده شود که قابلیت مصرف برای انسان را داشته باشد.

کاربرد مواد و محلول های شیمیایی درسایر صنایع:

از این مواد به غیر از صنعت دارویی،بهداشتی و غذایی در صنعت چرم، صنایع شوینده،صنعت چاپ استفاده می شود.

انواع گرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی:

مواد و محلول های شیمیایی آزمایشگاهی درصد خلوص متفاوتی دارند که خلوص آن ها به صورت زیر طبقه بندی شده است:

که مصرف کنندگان با توجه به نیازشان گرید مواد شیمیایی را انتخاب و خریداری می کنند. در ذیل به توضیح مختصری در رابطه با گرید های پرکاربرد می پردازیم:

گرید Extra pure:

این گرید برای اکثر کارهای آزمایشگاهی و آموزشی، بخصوص آزمایشگاه های دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر قیمت معمولا از سایر گرید ها ارزان تر می باشد به همین دلیل برای کارهایی که حساسیت بالایی ندارد و نیاز است هزینه عملیاتش پایین باشد از این گرید بیش تر استفاده می شود.درصد خلوص این گرید تقریبا بالا می باشد.

گرید .Analytical :

گرید آنالیتیکال برای کاربردهای کنترل کیفی ،تحصیلی و تحقیقاتی مناسب می باشد و درصد خلوص آن بسیار بالا و تقریبا بالای 99 درصد است.

گریدHPLC:

حلال های این گرید برای انواع تکنیک های کروماتوگرافی مایع مناسب می باشد و درصد خلوص بالای 99.9 دارند.

فروشگاه اینترنتی شیمی رو مواد شیمیایی آزمایشگاهی را  در انواع گریدها و بسته بندی های مختلف با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در اختیار شما خریداران عزیز می گذارد. 

برای خرید اینترنتی از این فروشگاه می توانید همین حالا ثبت سفارش خود را انجام دهید و در کوتاه ترین زمان ممکن محصول مورد نیاز خود را دریافت کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “مواد شیمیایی آزمایشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *