مقالات

آیا مصرف پتاسیم سوربات بی خطر است؟

potassium-sorbate-1

در مقالات قبل به طور کامل با پتاسیم سوربات و کاربردهای مهم آن آشنا شدیم حال می خواهیم ببینیم آیا این ماده برای سلامتی بی خطر است یا خیر؟

با شیمی رو همراه باشید.

آیا مصرف پتاسیم سوربات بی خطر است؟

اگرچه افزودنی های شیمیایی می تواند نگران کننده باشد، اما FDA  پتاسیم سوربات را به طور کلی بی خطر می داند. این سازمان در وب سایت خود می گوید: “این ماده به طور کلی زمانی که مطابق با روش تولید یا تغذیه خوب استفاده شود، ایمن شناخته می شود.”

همانطور که گفته شد، برخی از افراد ممکن است ترجیح دهند مواد غیر طبیعی و افزودنی در غذاهایشان مصرف نکنند، زیرا همیشه احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد.

یکی از دانشمندان فعال در این حوزه می گوید  «اگرچه FDA بیان می کند که پتاسیم سوربات به طور کلی  ایمن شناخته می شود، اما همچنان بهتر است مصرف افزودنی های غذایی را محدود کنید که احتمالاً می تواند پاسخ التهابی ایجاد کند.

 شما می توانید با خواندن برچسب مواد غذایی، با محدود کردن غذاهای فرآوری شده و انتخاب یک رژیم غذایی کامل و ضد التهابی از مصرف سوربات پتاسیم اجتناب کنید.

مطالعات ارتباط بین برخی از مواد نگهدارنده از جمله سوربات پتاسیم و پاسخ های التهابی را نشان داده اند. در حالی که سوربات پتاسیم به طور کلی از سیستم گوارشی شما بدون جمع‌آوری عبور می‌کند، هنوز هم می‌تواند باعث ایجاد یک عارضه جانبی در برخی افراد شود. همچنین ممکن است واکنش آلرژیک به این ماده داشته باشید، اگرچه نادر است.

آیا مصرف پتاسیم سوربات در لوازم آرایشی مجاز است؟

پتاسیم سوربات در لوازم آرایشی و بهداشتی

پتاسیم سوربات در لوازم آرایشی و بهداشتی

از آنجایی که سوربات پتاسیم را می توان در محصولات مراقبت از پوست نیز یافت، شایان ذکر است که گروه کاری محیط زیست این ماده را در تحریک پوست کم خطر می داند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *