مقالات

سوکرالوز یکی از محبوب ترین شیرین کننده های جهان

سوکرالوز چیست؟

مصرف قند بیش از حد می تواند اثرات مضری بر متابولیسم و ​​سلامت  شما داشته باشد.

به همین دلیل، بسیاری از افراد به شیرین کننده های مصنوعی مانند سوکرالوز روی می آورند.

در حالی که سازمان بهداشت جهانی ادعا می کنند که سکرالوز برای خوردن بی خطر است، برخی مطالعات آن را برای سلامتی مضر می دانند.

این مقاله نگاهی عینی به سوکرالز و اثرات آن بر سلامتی دارد با شیمی رو همراه باشید.

سوکرالوز چیست؟

سوکرالوز یک شیرین کننده مصنوعی بدون کالری است که می توان برای کاهش مصرف قندهای افزوده استفاده شود و در عین حال از طعم شیرین آن  لذت برد و رضایت داشت.

در حالی که برخی از انواع شیرین کننده های این دسته کم کالری در نظر گرفته می شوند (مانند آسپارتام) و برخی دیگر بدون کالری هستند (مانند سکرالوز، شیرین کننده های میوه راهب و شیرین کننده های استویا)، در مجموع آنها اغلب به عنوان جایگزین های قند با شدت بالا شناخته می شوند.

مانند سایر شیرین کننده های بدون کالری، سوکرالز به شدت شیرین است. حدود 600 برابر شیرین تر از شکر می باشد، بنابراین فقط مقادیر کمی از سکرالوز به عنوان جایگزین با شیرینی شکر استفاده می شود.

سوکرالوز توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای استفاده به عنوان یک شیرین کننده همه منظوره مجاز است، به این معنی که می تواند به عنوان یک ماده در هر نوع غذا یا نوشیدنی استفاده شود.

این ماده بسیار پایدار است، بنابراین غذاها و نوشیدنی های شیرین شده با سوکرالز تحت شرایط خاصی شیرین باقی می مانند.

ب عنوان مثال غذاهای منجمد مانند بستنی و سایر دسرهای یخ زده و همچنین غذاهایی است که باید تا دمای بالا گرم شوند، مانند محصولات پخته شده .

سوکرالز در شیرین کننده های رومیزی نیز استفاده می شود. برندهای متعددی از شیرین کننده های رومیزی مبتنی بر سکرالوز وجود دارد. که رایج ترین برند اسپلندا (Splend)  است.

سوکرالوز

سوکرالوز

خرید سوکرالوز از شیمی رو

برای خرید سوکرالوز  می توانید با کارشناسان شیمی رو در ارتباط باشید.

سوکرالوز چگونه تولید می شود؟

سکرالوز از فرآیندی ساخته می شود که با شکر معمولی (ساکارز) آغاز می شود. با این حال، سکرالوز قند نیست. سه گروه هیدروکسیل انتخابی روی مولکول ساکارز با سه اتم کلر جایگزین می شوند.

بعد از مصرف سوکرالوز چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

بیشتر (حدود 85 درصد) سوکرالوز مصرفی توسط بدن جذب نمی شود و بدون تغییر از طریق مدفوع دفع می شود. این ماده هیچ کالری ایجاد نمی کند. تمام سوکرالز جذب شده به سرعت از طریق ادرار دفع می شود.

آیا سوکرالوز برای مصرف بی خطر است؟

بیش از 100 مطالعه ایمنی که حاصل بیش از 20 سال تحقیق است نشان داده که سوکرالوز بی خطر است.

در سال 1998، FDA استفاده از آن را به عنوان یک شیرین کننده در 15 دسته غذایی خاص تایید کرد. در سال 1999، FDA مقررات خود را گسترش داد تا سکرالوز را به عنوان یک “شیرین کننده همه منظوره مجاز کند، به این معنی که برای استفاده در هر نوع غذایی تایید شده است.

سازمان بهداشت جهانی مانند سازمان ایمنی غذای اروپا (EFSA) و کمیته مشترک FAO/WHO در مورد افزودنی های غذایی (JECFA) به این نتیجه رسیده اند که سکرالوز برای استفاده مورد نظر بی خطر است.

همچنین توسط وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن؛ استانداردهای غذایی استرالیا، نیوزیلند، و بهداشت کانادا بر اساس نتایج این مقامات جهانی، سکرالوز در حال حاضر برای استفاده در بیش از 100 کشور مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *