مقالات

سدیم ساخارین در محصولات آرایشی و بهداشتی

Sodium saccharin in cosmetics

همانطور که در مقاله ی قبل درباره ساخارین به طور کامل توضیح دادیم این ماده یک شیرین کننده مصنوعی می باشد که استفاده از آن در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی باعث شیرین شدن و ایجاد طعمی دلنشین در آن ها می شود.

به دلیل طعم تلخ دهان شویه ها و خمیردندان ها از سدیم ساخارین برای شیرین کردن آن ها استفاده می شود. زیرا  طعم آن ها برای هیچ کس خوشایند نیست!

محصولات آرایشی حاوی سدیم ساخارین

سدیم ساخارین در محصولات آرایشی

سدیم ساخارین در محصولات آرایشی

 بالم لب و رژ لب

در بین محصولات آرایشی، یکی از اجزای بعضی از رژ لب ها و بالم لب ها به عنوان ماده اولیه ساخارین می باشد. به دلیل اینکه این محصولات مستقیما با لب و گاهی اوقات دهان ما در تماس هستند برای دلنشین تر شدن طعم آن ها، با طعم دهنده های مختلفی ترکیب می شوند

این محصولات اکثرا با اسانس های مختلف گیاهی یا میوه ای، طعم دار شده و با شیرین کننده های مصنوعی مانند ساخارین شیرین می شوند.

محصولات بهداشتی حاوی سدیم ساخارین

سدیم ساخارین در خمیردندان

سدیم ساخارین در خمیردندان

خمیردندان

حالا که با سدیم ساخارین به خوبی آشنا شده اید ازین پس هنگام استفاده از خمیردندان به مواد تشکیل دهنده ی آن دقت کنید حتما چشمتان به این ماده خواهد خورد.

براساس تحقیقات به عمل آمده ، حدود ۷۰ درصد از خمیردندان هایی که در بازار موجود می باشد حاوی این ترکیب شیمیایی است.

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم ،سدیم ساخارین  طعم شیرین ملایمی در خمیردندان ایجاد می کند علاوه بر آن احساس خوشایند و تمیزی و را در دهان به وجود می آورد.

وجود این ماده در خمیردندان ها باعث شده عادت مسواک زدن در کودکان و حتی بزرگسالان، بهتر شود، و افراد به خرید خمیردندان های خوش طعم تر روی بیاورند.

محلول دهان شویه

محلول های دهان شویه نیز به تنهایی طعمی تلخ و تندی دارند، به همین دلیل بسیاری از شرکت هایی که محصولات مراقبت از دهان و دندان را تولید می کنند ترجیحشان بر این است که از شیرین کننده مصنوعی مانند سدیم ساخارین استفاده کنند

استفاده از محلول هایی که حاوی مواد طعم دهنده و شیرین کننده از جمله سدیم ساخارین هستند در اول صبح احساس ناخوشایند تلخی دهان را از بین می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *